czwartek, 25 luty 2021 07:43

Bezpieczeństwo systemów IT w firmie

Międzynarodowe korporacje, jak i średnie oraz małe przedsiębiorstwa coraz częściej sięgają po różnego rodzaju systemy informatyczne, których celem jest przetwarzanie danych w trakcie mniej jak i bardziej zaawansowanych procesów biznesowych. Do tego grona zalicza się wszelkie bazy z danymi klientów, informacje dotyczące faktur i umów, a także systemy ERP odpowiedzialne za planowanie zasobów przedsiębiorstwa. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że obecnie niemal wszystkie gałęzi gospodarki są zaangażowane w systemy IT, dlatego niezwykle ważne jest to, aby zadbać o ich poufność i integralność. Warto pamiętać o tym, że nowoczesne rozwiązania niosą ze sobą wiele udogodnień, jednak wiążą się również z zagrożeniami takimi jak ataki hakerskie. Poufne dane i informacje o klientach są bezcenne, dlatego warto zadbać o odpowiednie bezpieczeństwo IT w firmie. Sprawdź, o czym należy pamiętać!

Jak zadbać o systemy bezpieczeństwa IT?

Korzystanie z nowoczesnej technologii udoskonaliło i przyspieszyło wiele procesów wewnątrz firmy. Istnieje jednak szereg zagrożeń, które mogą zaburzyć stabilny rozwój firmy i wpłynąć niekorzystnie na jej dalszą ekspansję. Do tego grona zalicza się m.in.: słabe hasła, tworzone na podstawie ciągu cyfr i popularnych wyrazów. Warto skorzystać więc z menadżerów haseł, które pozwalają na generowanie złożonych szyfrów, trudnych do odgadnięcia. Co więcej, w codziennym funkcjonowaniu firmy pojawiają się sytuacje, w których pracownicy mogą natrafić na strony wyłudzające dane - zarówno za pośrednictwem wiadomości umieszczonych w SPAMie, jak i tych zawartych bezpośrednio na stronach internetowych W tym celu warto wyposażyć się w systemy bezpieczeństwa IT, które pozwolą na wyeliminowanie błędów, a także będą stanowić pewnego rodzaju tarcze ochronną. Zabezpieczenia IT sprawdzą się również w sytuacji przypadkowej utraty danych, czyli utraty wrażliwych informacji na temat firmy i klientów.

Zadbaj o bezpieczeństwo systemów IT z Cypherdog

Z myślą o tym, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa przedstawiamy specjalne narzędzie Cypherdog służące do wymiany plików czy szyfrowania lokalnych zasobów. Tego typu rozwiązanie zostało zaprojektowane przez specjalistów z branży cyberbezpieczeństwa. Dzięki temu narzędziu możesz w bezpieczny sposób wysyłać swoim klientom poufne pliki i dokumenty bez obawy o to, że zostanę one skradzione. To także sposób na to, aby zyskać poufność i zaufanie w obszarze komunikacji w firmie. Bezpieczeństwo IT to sposób na to, aby codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstwa w sieci było chronione i w pełni bezpieczne. To proces, który wymaga analizy potencjalnych zagrożeń i eliminowania słabych punktów infrastruktury informatycznej, dlatego Cypherdog zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa IT dla dużych i małych firm

Sprawdź również, jakie są zalety outsourcingu IT i dowiedz się więcej na temat tej usługi!