poniedziałek, 14 czerwiec 2021 11:10

Najnowsza, 15. generacja serwerów Dell – poznaj ich możliwości!

Firma Dell odświeża ofertę serwerów PowerEdge. Na rynek trafi aż 17 nowych modeli 15. generacji wyposażonych w procesory AMD EPYCTM 3. generacji. Serwery te cechują się ponadprzeciętną wydajnością oraz wysokim stopniem bezpieczeństwa, zapewniając użytkownikom większą efektywność infrastruktury IT. Poniżej prezentujemy pięć nowych modeli Dell EMC PowerEdge C6525, R7525, R6525, R7515 oraz R6515, które są już dostępne.

Nowa generacja serwerów Dell EMC PowerEdge – większa wydajność i moc obliczeniowa.

Podczas niedawnego spotkania z dziennikarzami i analitykami, Ravi Pendekanti, wiceprezes ds. zarządzania produktami i marketingiem rozwiązań serwerowych w Dell EMC, powiedział, że odświeżenie oznacza, że szeroka gama procesów roboczych może uzyskać dostęp do adaptacyjnych możliwości obliczeniowych. Z kolei Jeff Boudreau, prezes i dyrektor generalny Infrastructure Solutions Group w Dell Technologies, podkreślił, że „dane są tworzone i wykorzystywane coraz powszechniej, a organizacje stoją przed wyzwaniem, by właśnie w oparciu o dane podejmować decyzje tak szybko, jak to możliwe”. Z wykorzystaniem serwerów Dell PowerEdge 15. generacji przejście na nowy poziom wydajności, w kierunku autonomii obliczeniowej, staje się zupełnie realne. Korzystanie z serwerów Dell PowerEdge pozwala bowiem zaoszczędzić aż do 85% czasu i zautomatyzować wiele procesów, które do tej pory musiały być wykonywane manualnie.

Wznieś swój biznes na nowy poziom z serwerami Dell PowerEdge 15. generacji!

Przyjrzyjmy się bliżej możliwościom, jakie oferuje pięć modeli serwerów Dell PowerEdge z procesorami AMD EPYCTM.

1.     Dell EMC PowerEdge C6525

Dell EMC PowerEdge C6525 to najnowszy, czterowęzłowy serwer 2U zaprojektowany do obsługi wysokowydajnych systemów obliczeniowych i obciążeń hiperskalowych przy użyciu dużej liczby rdzeni, elastycznych opcji I/O oraz opcji sieciowych o niskiej latencji. PowerEdge C6525 wyposażono w procesory AMD EPYC 2. i 3. generacji, do 16 modułów DIMM na węzeł, PCI Express 4.0 oraz szeroki wybór technologii interfejsów sieciowych. PowerEdge C6525 to platforma centryczna pod względem obliczeniowym, która została zaprojektowana w celu zwiększenia wydajności centrum danych i radzenia sobie z różnymi obciążeniami oraz aplikacjami związanymi z wysokowydajnymi obliczeniami (HPC), takimi jak produkcja cyfrowa, badania i technologie internetowe. Uproszczenie i centralizacja zarządzania typu „jeden do wielu” jest możliwa za pomocą konsoli OpenManage Enterprise. Z kolei wykorzystanie aplikacji OpenManage Mobile zapewnia łatwe zarządzanie serwerem za pomocą telefonu lub tabletu. Jego zaletą jest także sprawne rozwiązywanie problemów przy zmniejszonym - nawet o 72% - nakładzie pracy działu IT dzięki zautomatyzowanym technologiom proaktywnym i predykcyjnym ProSupport Plus i SupportAssist.

2.     Dell EMC PowerEdge R7525

Dell EMC PowerEdge R7525 to wysoce skalowalny, dwuprocesorowy serwer 2U przeznaczony do montażu w szafie serwerowej. Zapewnia wysoką wydajność i elastyczną konfigurację. Biorąc pod uwagę granice wydajności wyznaczone przez dwa procesory AMD EPYC, do 8 gniazd PCIe Gen4 i 4 TB pamięci, serwer R7525 jest idealny do zastosowań wymagających dużej ilości danych i aplikacji, takich jak hurtownie danych, handel elektroniczny, bazy danych i wysokowydajne systemy obliczeniowe (HPC). Dla obciążeń związanych z uczeniem maszynowym i HPC, R7525 daje możliwość konfiguracji z procesorami graficznymi AMD MI100 Instinct i NVIDIA A100. PowerEdge R7525 posiada rozbudowaną kolekcję czujników, które automatycznie śledzą aktywność termiczną i pomagają regulować temperaturę oraz zmniejszać hałas i zużycie energii przez serwer. Co ważne, architektura serwera Dell EMC PowerEdge R7525 jest odporna na zagrożenia cybernetyczne oraz zapewnia bezpieczeństwo na każdym etapie cyklu życia produktu.

3.     Dell EMC PowerEdge R6525

Kolejne rozwiązanie 15. generacji Dell to model PowerEdge R6525 - dwuprocesorowy serwer 1U zapewniający wydajność i innowacje w obsłudze obciążeń takich jak HPC, VDI i wirtualizacja. Z jego pomocą infrastruktura obliczeniowa skutecznie wspiera rozwój biznesów, w których szybkość transmisji danych ma kluczowe znaczenie. Ponadto serwer R6525 zapewnia gotowe rozwiązania dla HPC Life Sciences, produkcji, AI, zapobiegania stratom w handlu detalicznym i vSAN. Szybkość pamięci do 3200 MT/s znacząco zmniejsza opóźnienia i zapewnia sprawną reakcję. Z kolei rozwiązania PowerEdge oraz OpenManage wspierają proces automatyzacji cyklu życia serwera, optymalizacji operacji i wydajnego skalowania.

4.     Dell EMC PowerEdge R7515

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć modelu PowerEdge R7515, który znacznie ułatwia wirtualizację aplikacji, zapewniając przy tym przełomową wydajność, innowacyjność i gęstość. Konstrukcja serwera Dell PowerEdge R7515 z jednym gniazdem w obudowie 2U tworzy elastyczną platformę, która może obsługiwać zarówno tradycyjne, jak i nowe aplikacje. Serwer R7515 posiada rozwiązania węzłów vSAN Ready, które zostały skonfigurowane, przetestowane i certyfikowane, eliminując problemy związane z uruchomieniem. Model R7515 mieści maksymalnie 4x GPU i 2x PCIe Gen4, umożliwiając wiele zastosowań wymagających obsługi dużej ilości danych. Nowoczesne mechanizmy zastosowane do jego produkcji gwarantują z kolei niezawodność, dostępność i serwisowanie (RAS) bez przestojów w pracy przy zmniejszonym nakładzie zaangażowania działu IT nawet o 72% dzięki zautomatyzowanym technologiom proaktywnym i predykcyjnym ProSupport Plus i SupportAssist.

5.     Dell EMC PowerEdge R6515

Serwer Dell PowerEdge R6515 to wydajny serwer jednoprocesorowy, który można skalować w celu dopasowania do wydajności niewykorzystywanych systemów. Dzięki ulepszonemu procesorowi AMD EPYC 3. generacji, maksymalnie 2 procesorom graficznym o pojedynczej szerokości i 2 TB pamięci 3200 MT/s, serwer R6515 jest idealny do wirtualizacji i HCI. Niewielki rozmiar sprawia, że ​​ma on szeroki zakres zastosowań: od małych i zdalnych biur, po większe, skalowalne wdrożenia komputerowe. Co ważne, model ten ułatwia automatyzację zarządzania cyklem życia serwera za pomocą skryptów z wykorzystaniem interfejsu API iDRAC Restful ze zgodnością z Redfish. Uproszczenie i centralizacja zarządzania typu „jeden do wielu” jest z kolei możliwa dzięki konsoli OpenManage Enterprise. Nad bezpieczeństwem danych czuwa natomiast AMD Secure Memory Encryption (SME) i Secure Encrypted Virtualization (SEV).

Ewolucja centrum danych rozpoczyna się od nowoczesnych platform dostosowanych do odpowiednich wyników biznesowych. Serwery nowej generacji Dell PowerEdge są zbudowane w oparciu o skalowalną i elastyczną architekturę systemową pozwalającą sprostać nieograniczonym wymaganiom w zakresie wydajności i bezpieczeństwa. Warto więc rozważyć wybór przedstawionych modeli serwerów 15. generacji Dell, aby zwiększyć wydajność i przyspieszyć tempo wykonywanych zadań dzięki zautomatyzowanej infrastrukturze.

 

Wszystkie opisane w artykule serwery typu rack można wycenić na stronie mineIT.pl  – zapraszamy do naszego konfiguratora na https://app.mineit.pl/konfigurator/#/serwery-dell-emc-poweredge/serwery-typu-rack-z-procesorem-amd