środa, 28 lipiec 2021 12:41

Serwery Dell 15.generacji z procesorami Intel – ulepszona wydajność i bezpieczeństwo

Odświeżona oferta serwerów Dell 15. generacji zawiera listę aż 17 modeli. Wśród nich znalazły się także serwery wyposażone w procesory 3. generacji Intel® Xeon® Scalable - Dell EMC PowerEdge C6520, MX750c, R750, R750xa oraz R650. Dziś przyjrzymy się bliżej ich możliwościom.

 

Serwer Dell EMC PowerEdge C6520 – usprawnienie zaawansowanego przetwarzania danych

Dell EMC PowerEdge C6520 to wydajny i sprawnie działający serwer o dużej mocy obliczeniowej, zaprojektowany do obsługi dynamicznych rozwiązań biznesowych w niewielkiej obudowie 2U. Serwer z powodzeniem maksymalizuje wydajność dzięki obsłudze 4 dwuprocesorowych węzłów obliczeniowych z opcjami chłodzenia powietrzem i bezpośrednim chłodzeniem cieczą. Co ważne, Dell EMC PowerEdge C6520 obsługuje 8 kanałów pamięci/CPU i do 16 modułów DDR4 DIMM o prędkości 3200 MT/s DIMM. Ponadto, w celu znacznego zwiększenia przepustowości, serwer obsługuje również PCIe Gen 4 i do 6 dysków NVMe na węzeł. Dzięki temu PowerEdge C6520 jest idealnym serwerem do hiperskalowania obciążeń obliczeniowych wymagających wysokiej skalowalności i wydajności, takich jak:

 • obliczenia o wysokiej wydajności (HPC),
 • wysokowydajna analiza danych (HPDA),
 • modelowanie finansowe i transakcje wysokiej częstotliwości (HFT),
 • technologie internetowe,
 • dostawcy usług XaaS.

 

Dell EMC PowerEdge MX750c – Twój silnik innowacji

Dell EMC PowerEdge MX750c to najnowszy dodatek do ekosystemu infrastruktury kinetycznej PowerEdge MX. Wyposażony w maksymalnie dwa procesory Intel® Xeon® 3. generacji stanowi w pełni funkcjonalny, wysokowydajny serwer modułowy zapewniający wyjątkową skalowalność. Każdy serwer PowerEdge MX750c obsługuje 32 gniazda DDR4 DIMM i do sześciu 2,5-calowych dysków SAS/SATA (HDD/SDD) lub Express Flash NVMe PCIe SSD. W obudowie PowerEdge MX7000 można zainstalować maksymalnie osiem serwerów MX750c. Co więcej, istnieje także możliwość wyboru opcjonalnej pamięci masowej M.2 Boot Optimized Storage Solution (BOSS) lub wewnętrznego podwójnego modułu microSD (IDSDM), aby usprawnić przechowywanie systemu operacyjnego i danych. Dzięki temu PowerEdge MX750c jest idealnym serwerem dla organizacji:

 • poszukujących ponadprzeciętnej wydajności w zakresie wirtualizacji, kontenerów, definiowanej programowo pamięci masowej i sieci oraz analityki baz danych,
 • pragnących zaangażować się w realizację wizji Dell EMC, prowadzącej w kierunku Composable Disaggregated Infrastructure (CDI),
 • które zainwestowały w PowerEdge MX i oczekują najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie obliczeń, pamięci i operacji wejścia/wyjścia, obejmujących kompleksowe i unikalne zarządzanie.

Zintegrowane funkcje zarządzania zmianami umożliwiają planowanie aktualizacji oraz bezproblemową konfigurację i wdrożenie. Warto też dodać, że serwer Dell EMC PowerEdge MX750c został zaprojektowany w oparciu o cyberodporną architekturę, dzięki której bezpieczeństwo jest głęboko zintegrowane z każdym etapem cyklu życia urządzenia.

 

Dell EMC PowerEdge R750 - serwer klasy korporacyjnej zapewniający wyjątkową wydajność 

Dell EMC PowerEdge R750 to dwugniazdowy serwer stelażowy/2U, który oferuje wyjątkową wydajność, szybką pamięć i pojemność, przepustowość wejścia/wyjścia i pamięć masową dla spełnienia niemal wszystkich wymagań obsługi danych i aplikacji. Wyposażony w procesory Intel® Xeon® Scalable 3. generacji, obsługuje 8 kanałów pamięci na każdy procesor oraz do 32 modułów DDR4 DIMM o prędkości 3200 MT/s. Ponadto, aby zapewnić znaczną poprawę przepustowości, PowerEdge R750 obsługuje PCIe Gen 4 i do 24 dysków NVMe z ulepszonymi funkcjami chłodzenia powietrzem i opcjonalnym bezpośrednim chłodzeniem cieczą, aby sprostać rosnącym wymaganiom energetycznym i termicznym. Dzięki temu PowerEdge R750 jest idealnym serwerem do standaryzacji centrów danych w szerokim zakresie obciążeń, w tym:

 • bazy danych i analityki,
 • wysokowydajnych obliczeń (HPC),
 • tradycyjnych korporacyjnych systemów informatycznych,
 • infrastruktury wirtualnych pulpitów oraz środowisk AI/ML, które wymagają wydajności,
 • rozbudowanej pamięci masowej,
 • obsługi procesorów graficznych.

Utrzymanie bezpieczeństwa oprogramowania sprzętowego serwera możliwe jest dzięki cyfrowo podpisanym pakietom oprogramowania sprzętowego, a zapobieganie nieautoryzowanym zmianom konfiguracji dzięki systemowi lockdown.

 

Dell EMC PowerEdge R750xa – dla wymagających i nowo powstających obciążeń roboczych

Dell EMC PowerEdge R750xa, zasilany przez skalowalne procesory Intel® Xeon® 3. generacji, to dwuprocesorowy serwer przeznaczony do montażu w szafie serwerowej o wysokości 2U, który zapewnia wyjątkową wydajność nawet w przypadku najbardziej wymagających, nowych i intensywnych obciążeń GPU. Obsługuje 8 kanałów/CPU i do 32 modułów DIMM DDR4 przy prędkości DIMM 3200 MT/s. Ponadto, w celu znacznego zwiększenia przepustowości, PowerEdge R750xa obsługuje PCIe Gen 4 oraz do 8 dysków SAS/SATA SSD lub NVMe. Jedna platforma obsługująca wszystkie procesory graficzne PCIe z oferty PowerEdge sprawia, że PowerEdge R750xa jest idealnym serwerem dla nowych obciążeń, takich jak szkolenia i konferencje AI-ML/DL, obliczenia o wysokiej wydajności i środowiska wirtualizacji. Co istotne, korzystając z intuicyjnych, kompleksowych narzędzi firmy Dell Technologies, dział IT może zapewnić bezpieczne, zintegrowane środowisko, poprzez redukcję ilości procesów i informacji, aby finalnie móc skoncentrować się na rozwoju firmy.

 

Dell EMC PowerEdge R650 – dobra wydajność i wysoka skalowalność

Nasze zestawienie zamyka serwer Dell EMC PowerEdge R650 w obudowie 1U – urządzenie klasy korporacyjnej wyposażone również w skalowalne procesory Intel® Xeon® 3. generacji. Jest on przeznaczony do obsługi obciążeń związanych z optymalizacją wydajności i gęstości centrów danych oraz aplikacji. Obsługuje 8 kanałów pamięci na każdy procesor oraz do 32 modułów DDR4 DIMM o prędkości 3200 MT/s. Ponadto, aby zapewnić znaczną poprawę przepustowości, PowerEdge R650 obsługuje PCIe Gen 4 oraz do 10 dysków NVMe z ulepszonymi funkcjami chłodzenia powietrzem i cieczą. W celu zwiększenia produktywności inteligentna automatyzacja umożliwia współpracę pomiędzy działaniami człowieka a możliwościami systemu. Co ważne, możliwa jest pełna integracja serwera z narzędziami Microsoft, VMware, ServiceNow czy Ansible przy jednoczesnym zachowaniu najwyższego stopnia bezpieczeństwa.

Przedstawione powyżej serwery są dostępne na światowych rynkach od maja 2021 r. Warto więc już dziś bliżej poznać ich możliwości, by wybrać optymalne dla naszych potrzeb rozwiązanie i usprawnić codzienne działania.

Opisane w artykule serwery R750, R750xa oraz R650 typu rack można wycenić na stronie mineIT.pl 
– zapraszamy na stronę naszego konfiguratora https://app.mineit.pl/konfigurator/#/serwery-dell-emc-poweredge/serwery-typu-rack-xv-generacji