Dell ProSupport

kompleksowe wsparcie posprzedażowe dla klientów

Image

Zakup sprzętu komputerowego czy informatycznego jest zwykle wyzwaniem.

Wybór idealnie dopasowanych do naszych potrzeb rozwiązań wymaga weryfikacji nie tylko danych technicznych czy cen. Ważna jest także obsługa posprzedażowa oraz obsługa reklamacji, jeśli okaże się, że wybrany sprzęt czy poszczególny komponent nie działa prawidłowo. Jakość obsługi po dokonaniu zakupu jest bardzo ważna i przekłada się ostatecznie na całokształt wypracowanych relacji na linii klient-firma. Doskonale tę zasadę rozumie marka Dell, która oferuje kompleksowe wsparcie posprzedażowe ProSupport.

Usługi serwisowe Dell ProSupport

Image

Wsparcie techniczne ProSupport dla rozwiązań klienckich

Wsparciem technicznym ProSupport objęte są produkty marki Dell nabywane przez konsumentów w okresie od 1 roku do 5 lat (w zależności od ich rodzaju). W przypadku wystąpienia nieprawidłowości w funkcjonowaniu nabytego sprzętu klient może zgłosić usterkę 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. 

Czas reakcji serwisu wynosi zwykle jeden dzień roboczy (NBD) licząc od chwili zdalnej diagnostyki urządzenia oraz przyjęcia zgłoszenia serwisowego przez konsultanta DellEMC. Naprawy realizowane są zdalnie lub na miejscu w siedzibie osoby zgłaszającej reklamację. Co ważne, wsparcie techniczne ProSupport dotyczy także oprogramowania zakupionego z urządzeniem oraz rozwiązań innych producentów. 

Ciekawą opcją jest również możliwość samodzielnego zdiagnozowania urządzenia oraz zamówienia niezbędnych części przez portal www.techdirect.dell.com

Image

Wsparcie techniczne ProSupport dla rozwiązań PowerEdge

Oferowane przez firmę Dell rozwiązania PowerEdge są objęte gwarancją w okresie od 1 roku do 7 lat. Zgłoszenie usterek możliwe jest przez cały rok, także w weekendy, 24h na dobę. Wsparcie techniczne zapewnia doświadczona kadra konsultantów i inżynierów technicznych DellEMC. W przypadku większych problemów każde zgłoszenie serwisowe jest przejmowane przez wyznaczonego Resolution Managera. Czas reakcji serwisu w opcji ProSupport dla rozwiązań PowerEdge jest zróżnicowany i realizowany jest w modelu:

  • Następny dzień roboczy (NBD) - od chwili zakończenia zdalnej diagnostyki urządzenia i przyjęcia zgłoszenia serwisowego przez konsultanta DellEMC. Wówczas naprawy realizowane są zdalnie lub w siedzibie użytkownika;

  • 4H Mission Critical – czas reakcji serwisu wynosi zaledwie 4h od momentu wstępnej analizy problemu i przyjęcia zgłoszenia. Naprawy mogą być realizowane zarówno zdalnie, jak i we wskazanym przez klienta miejscu.

Wsparcie techniczne ProSupport dla rozwiązań PowerEdge obejmuje swym zakresem także monitorowanie sprzętu, automatyczne diagnozowanie usterek czy tworzenie zgłoszeń serwisowych z pomocą oprogramowania Support Assist. Dodatkowo istnieje też możliwość samodzielnego diagnozowania stanu urządzeń oraz zamawiania części przez portal http://www.techdirect.dell.com/.
Image

Wsparcie techniczne ProSupport dla rozwiązań Enterprise

Wsparcie techniczne ProSupport dedykowane dla rozwiązań Enterprise trwa przez okres od roku do 7 lat od daty produkcji urządzenia. Klienci mogą zgłaszać usterki 24h na dobę, przez 7 dni w tygodniu. 

Czas reakcji serwisu uzależniony jest od wymagań klientów i wynosi zwykle jeden dzień roboczy od chwili wstępnej diagnozy i przekazania zgłoszenia do dalszej weryfikacji, bądź też realizowane jest w wersji przyspieszonej – do 4h reakcji. W obu przypadkach naprawy mogą być wykonane zdalnie lub w siedzibie wskazanej przez klienta.

Dodatkowo wsparcie techniczne dla rozwiązań Enterprise umożliwia monitorowanie sprzętu, automatyczne wykrywanie usterek, zdalne raportowanie oraz tworzenie zgłoszeń serwisowych za pomocą oprogramowania Support Assist lub Secure Remote Services, a dostęp do usługi MyService 360 upraszcza zarządzanie serwisem produktów Dell Technologies.

Image

Wsparcie techniczne ProSupport Plus

Zarówno dla rozwiązań klienckich, PowerEdge oraz Enterprise przewidziano rozszerzone opcje wsparcia. W przypadku wersji klienckich obejmują one optymalizację PC, predykcyjne wykrywanie problemów w celu zapobiegania awariom, możliwość wyznaczenia opiekuna technicznego dla klienta, który ma ponad 500 urządzeń czy zachowanie twardego dysku po wymianie oraz naprawę przypadkowych uszkodzeń.
Wersja Plus w przypadku rozwiązań PowerEdge oraz Enterprise obejmuje dodatkowo:
  • priorytetowy dostęp do wykwalifikowanych specjalistów ProSupport, 
  • wsparcie dla rozwiązań firm trzecich, 
  • wytypowanie dedykowanego managera technicznego,
  • zdalny przegląd sprzętu oraz wskazanie rekomendacji dotyczących całej infrastruktury IT,
  • wskazówki dotyczące konserwacji sprzętu i oprogramowania wydawane dwa razy do roku. 
Tak szerokie wsparcie techniczne i mnogość opcji do wyboru sprawiają, że kupując urządzenia marki Dell, możemy być pewni nie tylko jakości sprzętu, ale i fachowej obsługi posprzedażowej. Dostępne całą dobę wsparcie techniczne, zdalna diagnostyka sprzętu, naprawa w modelu NBD czy możliwość korzystania z technologii SupportAssist to realne korzyści, które możesz osiągnąć, wybierając markę Dell.