Backup as a Service

niezawodne zabezpieczenie danych

Ochrona danych jest obecnie kluczowa dla niemal każdej firmy. Aby zapewnić pełne bezpieczeństwo, warto stawiać na najnowsze rozwiązania, takie jak BaaS – Backup as a Service. Sprawdź, jak działa ta usługa i co możesz dzięki niej zyskać.

Dlaczego tworzenie kopii zapasowych jest tak ważne?

Utrata firmowych danych może wiązać się z ogromnymi kosztami, często prowadząc nawet do zamknięcia przedsiębiorstwa. To właśnie informacje są aktualnie w centrum działalności wielu firm, a ryzyko cyberataków, podobnie jak wpływ nieoczekiwanych awarii, znacznie wzrasta przy korzystaniu z niezwykle popularnych usług typu SaaS. Nieodpowiednie zabezpieczenia mogą prowadzić do przestojów, utraty klientów czy naruszenia prywatności pracowników. Z tego względu wykonanie łatwo dostępnej, dobrze chronionej kopii zapasowej jest niezbędne, by utrzymać sprawne działanie organizacji.

Zwiększ bezpieczeństwo z BaaS

Tworzenie backupów z użyciem własnej infrastruktury może obecnie nie wystarczyć. Z pomocą przychodzą nowe usługi, takie jak Backup as a Service. Zapis kopii danych w chmurze, replikacja do zasobów dostawcy oraz dodatkowe zabezpieczenia – to wszystko sprawia, że BaaS znacznie minimalizuje ryzyko utraty zabezpieczonych danych. Wybierając nasze wsparcie w zakresie kopii zapasowych, możesz skorzystać z możliwości urządzenia ITPunkt Black-Box, którego specyfikacja gwarantuje niezmienność, nienaruszalność i pełną ochronę danych. Informacje są ponadto zabezpieczone mechanizmami migawek i funkcjonalnością Retention Lock, która uniemożliwia usunięcie szczególnie istotnych plików. Dostęp do urządzenia pozwala na szybkie odtworzenie lokalne, z kolei w przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnych wykorzystywane są zasoby zdalne.

Zasada 3-2-1 – prosty sposób na skuteczny backup

Reguła „3-2-1” oznacza przechowywanie trzech kopii danych na dwóch różnych zasobach, zapisując jedną kopię poza podstawową lokalizacją. To szeroko stosowana zasada, która pozwala na wykonywanie skutecznych backupów – usługa BaaS od ITPunkt w pełni realizuje jej założenia.

Zalety BaaS

Wybierając usługę BaaS, możesz liczyć przede wszystkim na zwiększone bezpieczeństwo firmowych danych. Kopie zapasowe są zarządzane przez doświadczonych inżynierów, a regularne testy pozwalają stale dbać o prawidłowe działanie zabezpieczeń. Dane są zawsze dostępne w nienaruszonej postaci. Zapis w chmurze pozwala ochronić się przed najważniejszymi kategoriami zagrożeń, takimi jak ransomware, katastrofy naturalne czy błąd ludzki. Backup as a Service to także niezwykle wygodne rozwiązanie. Kopie zapasowe są wykonywane automatycznie, co sprawia, że działania firmy mogą w stu procentach skupić się na jej rozwoju. Model licencjonowania oferowany przez ITPunkt pozwala spełnić potrzeby zarówno małych, jak i większych organizacji.

Jakie rozwiązania wchodzą w zakres usług BaaS ITPunkt?

  1. At-Rest Encryption – dane są przechowywane w naszych zasobach i szyfrowane najbezpieczniejszymi algorytmami.
  2. Secure Multi-Tenancy – dane różnych klientów są ściśle odseparowane.
  3. Instant Secure Erase – dane na dyskach SED są zamazywane po zakończeniu umowy.
  4. VPN – bezpieczne, szyfrowane połączenie pomiędzy klientem a naszymi zasobami. 
  5. Retention Lock Compliance – gwarancja integralności danych.
  6. SLA na poziomie 99% – usługi replikacji kopii zapasowych są dostępne zawsze, kiedy tego potrzebujesz.