czwartek, 25 luty 2021 08:02

VxRail - rozwiązanie data center dla środowisk Vmware

Prowadzenie firmy wymaga dostosowania się do nowoczesnych rozwiązań, które stosuje się w celu zmodernizowania centrów danych. Obecnie coraz częściej kładzie się nacisk na wirtualizację zasobów sprzętowych. Do zalet tego typu rozwiązania można z pewnością zaliczyć fakt efektywnego wykorzystania możliwości sprzętu, a także minimalizowanie jakichkolwiek obciążeń. Dodatkowo, jakakolwiek konserwacja, naprawa czy aktualizacja komponentów nie wymaga przerwy w działaniu sprzętu. Aby zapewnić ciągłe i nieprzerwane wdrażanie innowacji, powstało urządzenie VxRail, które wyposażone w nowoczesne technologie zapewnia ochronę i zabezpieczenie istniejącej infrastruktury. 

Warto mieć na uwadze, że u wielu producentów architektura systemów została wdrożona w podobny sposób - jest łatwa do odwzorowania lub przeniesienia w nowym rozwiązaniu. Z myślą o przesyłaniu dużych ilości danych powstała koncepcja Software-Defined Storage (SDS), polegająca na zastosowaniu oprogramowania i lokalnych zasobów dyskowych serwerów do tych samych zadań, które początkowo były zarezerwowane dla scentralizowanego magazynu. 

Czym wyróżnia się infrastruktura HCI (Hyper-Converged Infrastructure)?

Pionierzy systemów wirtualizacji wprowadzili na rynek swoje implementacje. Będąca liderem firma VMware przedstawiła własne rozwiązanie SDS-vSAN. Warto zwrócić uwagę na skalowalność zastosowanych rozwiązań. Z myślą o środowisku HCI oraz samego poziomu wykorzystania zasobów, można dobrać urządzenia, a także zwiększyć ich moc obliczeniową, jak i tę związaną z przestrzenią przechowywania. Klasyczne rozwiązania są zazwyczaj oparte na centralnej macierzy dyskowej. To rozwiązanie ma jednak pewne wady, ponieważ przy rozbudowie o dyski, nie jesteśmy w stanie zwiększyć wydajności macierzy. W przypadku rozwiązań HCI dokładanie kolejnych urządzeń, dodajemy przepustowość i moc obliczeniową równocześnie. Warto mieć na uwadze również fakt, że możliwa jest budowa złożonej infrastruktury od dwu do 64 węzłowego środowiska.

Poznaj funkcjonalności systemu Dell EMC VxRail

Architektura VxRail została stworzona przez Dell Technologies i jest w pełni zintegrowanym rozwiązaniem sprzętowo-programowym. Jego funkcjonowanie opiera się na platformie serwerowej Dell EMC Power Edge Rock oraz oprogramowaniu VMware vSpehere z uwzględnieniem rozwiązania vSAN. 

Do grona funkcjonalności infrastruktury VxRail zalicza się: 

  • łatwość i szybkość wdrożenia,
  • rozwiązania oferowane w portfolio VxRail są testowane w laboratorium Dell Technologies,
  • duża ilość zasobów,
  • prosty i intuicyjny proces aktualizacji i rozbudowy środowiska,
  • dostęp do ogromnych baz wiedzy i rozbudowanego portfolio urządzeń,
  • natychmiastowy serwis,
  • dostęp do portalu ze wsparciem,
  • pomoc inżyniera przy instalacji środowiska. 

VxRail może być wykorzystywany zarówno do budowy chmury prywatnej, jak i integracji z chmurą publiczną - stąd jego wszechstronne zastosowanie. 

Sprawdź również, jak zrobić kopię zapasową systemu.