środa, 10 marzec 2021 19:36

Trzy pytania o mineIT

Piotr Gigoń, Dyrektor Sprzedaży mineIT.pl, odpowiada na pytania o autorskie narzędzie ITPunkt: czym jest konfigurator, jakie można znaleźć w nim narzędzia i jak z niego korzystać.

1. Czym jest konfigurator mineIT?

Konfigurator mineIT to autorskie narzędzie umożliwiające samodzielne konfigurowanie produktów Dell EMC takich jak:

  • serwery PowerEdge,
  • macierze serii SC (Compellent) oraz PowerVault,
  • przełączniki LAN / SAN,
  • stacje robocze Dell Precision.

Konfigurator przeprowadzi klientów przez poszczególne kategorie komponentów, dbając o to, aby tworzona konfiguracja była technicznie poprawna. Przez cały czas tworzenia konfiguracji użytkownik ma również podgląd do aktualnej szacunkowej ceny produktu, co pozwala dobrać komponenty do planowanego budżetu. Co więcej, podane ceny mają charakter bazowy i mogą podlegać dalszym negocjacjom, uwzględniającym wolumen zamawianych produktów, ale również historię współpracy z marką Dell EMC.

Po szczegóły dotyczące np. szacunkowego czasu dostawy zapraszamy do naszego Działu Handlowego pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

2. Jakie narzędzia można znaleźć w konfiguratorze?

Oprócz możliwości konfiguracji produktów Dell w ramach mineIT.pl możemy również skorzystać z Bazy Wiedzy, gdzie znajduje się katalog produktów Dell EMC wraz z ich specyfikacją techniczną. W dokumentacji znajdziemy również informacje o popularnych i lubianych przez klientów usługach takich jak usługi gwarancyjne ProSupport czy wdrożeniowe ProDeploy.

mineIT udostępnia również narzędzia takie jak LiveOptics (https://www.mineit.pl/narzedzia/live-optics-analiza-infrastruktury) służące do zautomatyzowania analizy obciążenia obecnej infrastruktury klienta. Na podstawie zebranych danych oraz dzięki wyciągniętym wnioskom możemy dokonać wstępnej wyceny nowego środowiska i uniknąć przeszacowania potrzeb i nadmiernych wydatków na sprzęt.

W ramach konfiguratora dostępne są również usługi monitoringu oraz wsparcia technicznego pod wspólną nazwą Aurora, gdzie w ramach pakietów ServiceDesk, Infrastructure, FaaS oraz Cloud oferujemy różnego rodzaju usługi, szczegółowo opisane na stronie https://www.mineit.pl/uslugi/aurora

 

3. W jaki sposób korzystać z konfiguratora?

Konfigurator www.mineIT.pl to narzędzie dostępne z poziomu przeglądarki oraz na urządzeniach mobilnych. Nie wymaga ono założenia konta, a nawet logowania. O podstawowe dane, takie jak adres email czy telefon, zostaniesz poproszony dopiero w momencie, gdy będziesz chciał otrzymać swoja wycenę w formie pliku pdf na adres email.